GUSAT 2. OLAĞAN GENEL KURULU ve GUSAT -ASİD İSTİŞARE TOPLANTISI GERCEKLEŞTİRİLDİ.

Gaziantep Uluslararası  Sağlık Turizmi Derneği’nin  2. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirilerek Yönetim Kurulu belirlendi.  Yeniden Başkanlığa seçilen Dr. Yusuf Ziya YILDIRIM ” Pandemi nedeni ile gerceklestiremediğimiz “Sağlık Turizmi ” projelerini yeni dönemde hayata geçirerek  Gazisehrimizin  Sağlık Turizmi pastasından hak ettiği payı alabilmesi ve bölgemize yeni bir vizyon kazandırabilmek için emin adımlarla çalışmalara devam edecegiz.” dedi.

Ayrica Gaziantep Uluslararası Sağlık Turizmi Derneği (GUSAT) ve  Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) , Gaziantep Üniversitesi Seyirtepe Sosyal Tesislerinde düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi.

Pandemi nedeni ile bir araya gelemeyen dernek üyeleri, hafifleyen pandemi koşullarında sektörün sorunlarını ve Gaziantep’te sağlık turizminin geliştirilmesi konularını ele almak üzere toplandı.

ASİD ve GUSAT Genel Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sağlık Komisyonu Başkan Yardımcısı, SANKO Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, dernekler ile TOBB Sağlık Komisyonu çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı.

Toplantıda, her ay üye bir hastanenin ev sahipliğinde toplantıların düzenli yapılması ve karşılıklı görüş alışverişlerinin kaldığı yerden devam etmesi konusunda karar alındı.