GUSAT Basın Metni

Gaziantep Uluslararası Sağlık Turizmi Derneği (GUSAT) Başkanı Yusuf Ziya Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Gaziantep’te sağlık turizmi konusunda yapılacak çalışmalar ve geliştirilecek projeler konuşuldu.

Gaziantep Uluslararası Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Yusuf Ziya Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Tiryaki’ye görevinde başarılar dileyerek, dernek hakkında bilgi verdi. Gaziantep merkezli olan derneklerinin amacının sağlık turizminin gelişmesine katkı sağlamak olduğunu belirten Yıldırım, “Derneğimiz, Gaziantep’in sağlık turizmi potansiyelinin tanıtılması, stratejik konumu ile sağlık turizmi gelirlerinin artırılması, sağlık turizmi altyapı çalışmalarının geliştirilmesi, sağlık turizmi ve turistin sağlığı ile ilgili izlenecek süreçler ve uygulamaların geliştirilmesi hedefi ile yola çıkmıştır. Bu hedef doğrultusunda ülkemizin gelişimine ve ekonomisine katkı sağlayabilmek en büyük arzumuzdur. ”dedi

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve teşekkür eden Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ise, “Gaziantep Uluslararası Sağlık Turizmi Derneği’nin hem ülke hem de bölge turizmi açısından çok önemli bir görev üstlendiğini belirterek, “GUSAT’ın sağlık turizmi açısından önemli girişim ve gelişmelere imza attığını görüyoruz. Bu anlamda ülkemizin hem ekonomik hem tanıtım açısından gelişimine katkı sağlayacağına hiç şüphemiz yok.” İfadelerini kullandı.